Rosenthal

Obec Rosenthal-Bielatal je tradičním, idylickým, prázdninovým místem s rozmanitou, kouzelnou krajinou nacházející se na levém břehu Labe v poklidné části Saského Švýcarska. Obě části obce představují naprostý lezecký a turistický ráj obklopený rozsáhlými lesy a bizarními skalními útvary, které nabízejí řadu možností pro mnohostranné sportovní a odpočinkové aktivity (skalní lezení, cyklistické a pěší túry, ale i jízdy kočárem). Ze zajímavých turistických cílů stojí za zmínku kamenný vyhlídkový altán v údolí plném skalních věží u Rosenthalu.

Okolo vyhlídky prochází žlutá TZ – okruh okolo Schweizermühle. V Bielatalu najdete 239 vrcholů a přes 3 400 horolezeckých tras, které patří k nejvyhledávanějším horolezeckým místům v Saském Švýcarsku. Atraktivní je např. známý skalní útvar Herkulessäulen u Rosenthalu, krásné výhledy jsou z vrcholu Kohlberg a z vyhlídky nad Hermsdorfem. V Bielatalu nenajdete obry typu Bloszstocku, nebo Falkensteinu. Výška věží tu je tak do padesáti metrů a to není na saské poměry nijak moc. Nižší výšku však vyvažuje romantická krása, fantasticky tvrdý pískovec a velká koncentrace nezaměnitelných pískovcových útvarů.

Za poznámku stojí i místní zvyky upoutávající v podobě senem vycpaných figurín, které jsou umístěné ve všelijakých pozicích kolem vesnických stavení. Některá groteskní ztvárnění všemožných lidských postaviček Vás nenechjí bez úsměvu na rtech. Vůně lesních jahod a borůvek je tu všudypřítomná a drobné plody můžeme vidět prosvítající pod malými lístky rostlin choulících se na okraji cest.